Biblioteki z pomysłem

W Polsce, często przy udziale funduszy europejskich powstaje coraz więcej nowoczesnych bibliotek. Inwestują w nie ambitne samorządy, wiedząc że dobrze prowadzona i oferująca pomysłowy program biblioteka zawsze będzie się cieszyć poparciem mieszkańców i dobrze pracuje na markę gminy czy powiatu. Myśląc o marce, warto zacząć od budowy strony internetowej. Składają się na nią przede wszystkim atrakcyjny design, starannie wypełnione treścią strony oraz dobre zdjęcia. Choć obiekty kulturalne dysponują najczęściej wieloma zdjęciami, to zawsze radzimy wykonanie przynajmniej jednej sesji fotograficznej na potrzeby nowej strony. Któż bowiem lepiej zaprosi do biblioteki niż młodzież wśród książek i multimediów!

Biblioteka Kultury w Iłowej

To miejsce tworzą ludzie, którzy chętnie się uczą, wdrażają ciekawe projekty i  nieustanie się rozwijają. W zabytkowym budynku organizowane są warsztaty plastyczne, zajęcia taneczne, muzyczne, wokalne, teatralne. Prowadzone są zajęcia nauki gry na instrumentach klawiszowych i gitarze. W ramach uniwersytetu III wieku działa 16 sekcji zainteresowań. Na terenie placówki ćwiczy orkiestra dęta i zespół wokalny. Biblioteka udostępnia również zbiory, popularyzuje książki i czytelnictwo.

Edukacja artystyczna to szansa dla dzieci i młodzieży, ale również dorosłych na wzbogacenie osobowości, samodoskonalenie i poznawanie kultury, sztuki w różnych jej przejawach. Młodzi ludzie, którzy rozwijają swoje pasje i zainteresowania, stają się w przyszłości ambasadorami swoich miejscowości, tradycji i kultury. Takim miejscem jest Biblioteka Kultury w Iłowej. Tu dzieci, młodzież i dorośli aktywnie uczestniczą w kulturze, poszukują swoich pasji, zawierają nowe znajomości i ciekawie spędzają czas. Wyrażają siebie po to, by w przyszłości łatwiej zrozumieć drugiego człowieka, akceptować zjawiska artystyczne, społeczne, umiejętnie je wyjaśniać i rozumieć.

Co zrobiliśmy

stronę internetową bibliotekakultury.pl

 

Książnica profesora Gerarda Labudy w Wejherowie

Od kilku lat budujemy markę turystyczną i kulturalną Ziemi Wejherowskiej. W 2020 r. w Wejherowie została otwarta Książnica Gerarda Labudy – nowoczesna placówka kultury Powiatu Wejherowskiego. Placówka przybliża postać i dorobek wybitnego polskiego historyka i rdzennego Kaszuby Gerarda Labudy oraz upowszechnia dziedzictwo kulturowe tej części Polski. W Książnicy swoje miejsce znalazł ogromny księgozbiór prof. Labudy, przekazany w testamencie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Miejsce to służy promocji nauki, zwłaszcza historii i kultury, pełni funkcję kulturotwórczą jako przestrzeń organizacji wystaw czasowych, prezentacji wykładów, konkursów, warsztatów, szkoleń ipotkań.

Co zrobiliśmy

logo Książnicy

nowoczesny folder promocyjny poświęcony Gerardowi Labudzie i zadaniom Książnicy

stronę internetową ksiaznicalabudy.pl