logo

Mówimy prosto o trudnych dziedzinach ...

...fundusze europejskie, przedsiębiorczość, innowacje

Warmia i Mazury 2/2013

Zapraszamy do zapoznania się z drugim wydaniem biuletynu „Warmia i Mazury”, który przygotowujemy na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Mogą w nim Państwo przeczytać tekst podsumowujący konkurs „Patent na projekt” oraz zobaczyć fotoreportaż z gali wręczenia nagród. W dziale „warsztat beneficjenta” poruszamy kwestię prawnych aspektów ochrony gatunkowej oraz oceny oddziaływania na obszary Natura 2000 w procesach inwestycyjnych. Czytając opisy projektów związanych z ochroną środowiska, przekonacie się Państwo, że Warmia i Mazury to region zarówno turystyczny, jak i ekologiczny. 

W nowej perspektywie finansowej Unia Europejska oczekuje od wszystkich regionów wyboru inteligentnych specjalizacji, które ułatwią efektywne wykorzystanie funduszy strukturalnych na rozwój innowacji i stymulowanie inwestycji. Co nas czeka w latach 2014-2020? O tym w tekście „ Sztuka wyboru” i rozmowie z marszałkiem Jackiem Protasem.

Równolegle z wydaniem papierowym biuletynu ukazała się jego wersja multimedialna, w której mogą Państwo zobaczyć galerie zdjęć opisywanych projektów, film o nowoczesnej edukacji i szerszą wypowiedź marszałka Jacka Protasa.