logo

Mówimy prosto o trudnych dziedzinach ...

...fundusze europejskie, przedsiębiorczość, innowacje

Nasz Region 4/2013

Ukazał się czwarty numer biuletynu „ Nasz Region”, który przygotowujemy na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Tematem przewodnim są instrumenty zwrotne.

Polecamy rozmowę z Hanną Jahns, członkiem gabinetu komisarza UE ds. polityki regionalnej Johannesa Hahna. Pani Jahns opowiada, jaka będzie nowa perspektywa 2014-2020 i czy w zwiększy się rola instrumentów zwrotnych? O doświadczeniach Wielkopolski z realizacji projektów w ramach JESICA i JEREMIE piszemy w dobrych praktykach. Zaineresowanych designer odsyłamy do tekstu „Design w praktyce”. Można dowiedzieć się, jak wielkopolscy przedsiębiorcy budują swą przewagę konkurencyjną, opierając się na projektowaniu form przemysłowych. 

Równocześnie z wydaniem papierowym biuletynu ukazała się jego wersja multimedialna, a w niej obszerne galerie zdjęć do opisywanych projektów oraz dwa filmy. Pierwszy film to podsumowanie konsultacji społecznych w Wielkopolsce i kończącej się perspektywy finansowej przez marszałka Marka Woźniaka. Drugi zaś film dotyczy wielkopolskiego designu.