logo

Mówimy prosto o trudnych dziedzinach ...

...fundusze europejskie, przedsiębiorczość, innowacje

Blog

31 stycznia 2017

Jak przyciągnąć turystów w 2017 r.?

Za nami duże targi turystyczne – Vakantiebeurs w Utrechcie (Holandia). Corocznie jest to pierwsza ważna impreza, na której można zaobserwować trendy, jakie będą panować przez cały rok.

Więcej

6 listopada 2016

Polska europejskim liderem

W okresie od sierpnia do końca października br. po raz pierwszy więcej odsłon stron internetowych wygenerowały na świecie urządzenia przenośne niż komputery stacjonarne i laptopy.

Więcej

4 lipca 2016

Planujesz zdobyć zagraniczne rynki? Oto, jak powinna wyglądać twoja strona internetowa

Wybraliśmy pięć firm, które uzyskały dotację z Funduszy Europejskich na eksport i mogą obecnie pochwalić się dobrą stroną internetową. Czego pozostali mogą się od nich nauczyć?

Więcej

27 czerwca 2016

Jak promować się w chińskim Internecie?

Chociaż w Chinach z Internetu korzysta niecałe 50% ludności, tamtejszy rynek e-commerce jest największy na świecie. Jednak aby z powodzeniem zaistnieć w wirtualnym Państwie Środka należy pamiętać o kilku różnicach.

Więcej

6 czerwca 2016

Czego polskie miasta mogą nauczyć się od Lwowa?

Lonely Planet umieścił Lwów na liście najciekawszych europejskich destynacji na nadchodzące wakacje. Ukraińskie miasto jest jedynym z Europy Środkowej, które znalazło się w rankingu. Czego my możemy nauczyć się od Lwowa?

Więcej

30 maja 2016

Lonely Planet: siła rankingów

Rankingi wydawnictwa Lonely Planet, które co roku  publikuje swoje rekomendacje, gdzie najlepiej spędzić wakacje błyskawicznie obiegają światowe media, Nic dziwnego, zostanie zauważony i wysoko oceniony, ma sukces w kieszeni.

Więcej

25 maja 2016

Marka ważna jak nigdy dotąd

Polska jest już na tyle silnym i dojrzałym państwem, aby zadbać o swój wizerunek za granicą. Dlatego wychodzimy z propozycją współpracy do polskich przedsiębiorców i administracji.

Więcej

17 maja 2016

Co słychać na mobilnym rynku?

Jeżeli ktoś liczył na to, że wrócą dobre czasy dla laptopów i pecetów i zostanie zatrzymany negatywny trend utrzymujący się od 2014 r., to się pomylił.

Więcej

1 lutego 2016

E-magazyny, e-biuletyny i newslettery: kilka sugestii dla (potencjalnych) wydawców

Kilka sugestii na temat różnych rodzajów wydawnictw cyfrowych. Wybór zależy głównie od grupy docelowej i od tego, jakimi zasobami dysponujemy.

Więcej

16 stycznia 2016

E-magazyn to więcej niż strona internetowa

Choć pod względem technologicznym nasze e-czasopisma są responsywnymi stronami internetowymi, to ich wydawanie znacznie różni się prowadzenia strony internetowej. Na czym polegają te różnice?

Więcej

20 grudnia 2015

BAT na naiwnych

Nie wiem jak Wy, Drodzy Czytelnicy, ale ja pocztę elektroniczną otwieram z coraz większym niepokojem. Najpierw wcielam się w rolę cerbera. Zwykle dopiero po operacji odrzucenia spamu przystępuję do lektury mejli. Daję się czasem nabrać.<

Więcej

12 grudnia 2015

Najpierw strategia, a potem strona internetowa. A może odwrotnie?

Budowa nowej strony internetowej może być dobrym wstępem do prac nad strategią marki gminy.

Więcej

7 maja 2015

Jak przyciągnąć do muzeum nowych gości?

Średnia wieku gości odwiedzjących muzea stale rośnie. Pokolenie dorastające z nowymi technologiami, określane jako digital natives, mówi innym językiem, ma nowe potrzeby i co innego przyciąga jego uw

Więcej

9 lutego 2015

Turystyka 2.0

Według danych Światowej Organizacji Turystyki, w 2012 r. po raz pierwszy w historii z usług turystycznych skorzystało ponad miliard mieszkańców Ziemi. Wraz z zanikaniem barier ekonomicznych i geograficznych podróżujemy coraz częśc

Więcej

2 lutego 2015

Taniość w cenie, czyli przegląd zamówień publicznych

Czy za 900 zł można zrobić projekt graficzny i skład 80-stronicowego albumu? Można, nawet za 600 zł.

Więcej

27 stycznia 2015

Mobilny boom przybiera na sile

Technologie mobilne zaczynają dominować w cyfrowym świecie. Tempo mobilnej ekspansji przybierze na sile w 2015 r., głównie z powodu taniejących telefonów i cen połączeń na całym świecie.

Więcej

21 stycznia 2015

Cyfrowy marketing 2015, czyli jak przyciągnąć turystów w sieci

W ubiegłym roku najważniejsze europejskie destynacje turystyczne szybko przebudowywały swoje strony internetowe pod oczekiwania użytkowników smartfonów i tabletów.

Więcej

13 stycznia 2015

10 trendów w branży mobilnej, które powinniście znać w 2015 roku

W interesie wszystkich, którzy zajmują się marketingiem cyfrowym lub szeroko pojętą promocją w internecie, jest być na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w świecie urządzeń mobilnych.

Więcej

5 stycznia 2015

Ruś w Kalifornii, złoto w Polsce

Silicon Valley mogłaby nie zaistnieć w naszej świadomości, gdyby Rosjanie pozostali na terytorium Ameryki Północnej. Czy uwolnimy w naszym kraju podobne mechanizmy, którym Kalifornia zawdzięcza swój obecny sukces?

Więcej

15 grudnia 2014

Zwolnij marketingowca, zatrudnij redaktora

Jeżeli treść jest sercem najskuteczniejszych współczesnych strategii marketingowych, to najbardziej poszukiwanymi fachowcami powinni być redaktorzy i autorzy (dziennikarze).

Więcej

19 listopada 2014

Aplikacja >>promocja>>sukces

Te dane nie są budujące: 60% dostępnych w cieci aplikacji mobilnych nie została nigdy zainstalowanych, a 80% ściągniętych aplikacji użytkownicy odinstalowują już po pierwszym przejrzeniu.

Więcej

2 listopada 2014

3 x 1

Ze względu na różne potrzeby  grup docelowych i oczekiwania użytkowników urządzeń mobilnych, odradzam powielania koncepcji klasycznych portali miejskich, czyli worka, do którego wrzucić można wszystko.

Więcej

21 września 2014

Prawdziwe historie

Niełatwo jest opowiadać o swojej firmie i marce bez wpadania w zarozumiałość i sztuczną autopromocję. Wiele firm chciałoby tego uniknąć, ale tylko nielicznym to się udaje.

Więcej

3 sierpnia 2014

Filmy i panoramy w aplikacjach

Dobre filmy i panoramy mogą znacznie uatrakcyjnić aplikację.

Więcej

29 lipca 2014

Jak dobrać zdjęcia do aplikacji?

Dobry fotoedytor znający się na działaniu urządzeń mobilnych powinien być członkiem zespołu przygotowującego aplikacje turystyczne.

Więcej

21 lipca 2014

Wartościowa = prosta

Dobra aplikacja powinna być intuicyjna, funkcjonalna, estetyczna, a przede wszystkim oferować wartościową treść.

Więcej

11 lipca 2014

Mobilne trendy

Aplikacje mobilne wypełnione ciekawymi i użytecznymi informacjami są doskonałą odpowiedzią na współczesne trendy w turystyce.

Więcej

29 kwietnia 2014

Dotacje nie na innowacje

Najnowszy Innovation Scoreboard stanowi interesujące porównanie  osiągnięć w zakresie innowacji w 190 regionach UE. Niestety Polska nie wypada korzystnie.

Więcej

10 kwietnia 2014

Informacja potrzebna od zaraz

Według analiz, jedną z największych barier skutecznego wykorzystania funduszy europejskich po 2014 r. może być brak odpowiedniej informacji.

Więcej

10 lutego 2014

Treść ponad wszystko

Swoją popularność media korporacyjne zawdzięczają coraz lepszej jakości. Nie chodzi tu o poligrafię czy technologie lecz przede wszystkim dobrą treść.

Więcej